Kluby: Bezpiecznie. Rozważnie. Ostrożnie – spotkanie z funkcjonariuszkami Straży Miejskiej w Jaśle

czwartek, 18 maja 2023

Jak bezpiecznie bawić się na podwórku, co dziecko powinno wiedzieć o kontaktach z obcymi ludźmi, do kogo należy się zwrócić w sytuacji zagrożenia? O czym informują, przed czym ostrzegają  i czego zakazują  znaki drogowe? Jaki wpływ na nasze bezpieczeństwo ma kolor czerwony i zielony?

18 maja 2023 r. w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie Klubu Czytających Rodzin, podczas którego funkcjonariuszki Straży Miejskiej w Jaśle, inspektor Iwona Głogowska i inspektor Bożena Krupa udzieliły  praktycznych porad z zakresu wypoczynku nad wodą, w górach, w lesie, na wsi czy w mieście. Opowiedziały o potencjalnych zagrożeniach spowodowanych nieostrożnością i nieuwagą, pokazały opaski identyfikacyjne, które umożliwiają szybkie ustalenie tożsamości dziecka na wypadek jego zaginięcia. Przeczytały książkę Gay Gabriel pt. Czerwony i zielony, w której autor opisuje zasady działania sygnalizacji świetlnej oraz zasady, które należy stosować przed i podczas przechodzenia przez jezdnię. Przygody czerwonego i zielonego ludzika stały się inspiracją do wykonania  własnego sygnalizatora świetlnego, który będzie  przypominał uczestnikom o bezpieczeństwie podczas poruszania się po drodze.

Funkcjonariuszom dziękujemy za interesujące spotkanie, a klubowiczom życzymy wspaniałych wakacyjnych wrażeń.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.