Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Blogowanie i czytanie

czwartek, 15 stycznia 2015
Kluby: Blogowanie i czytanie

Czy młodzi czytelnicy prowadzą  blogi o książkach? Jaki tytuł  znajduje się  na szczycie listy książkowych bestsellerów?  Odpowiedzi na te pytania poszukiwali członkowie młodzieżowego DKK „Zaczytani” 15 stycznia 2015 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

W internecie można znaleźć wiele blogów z recenzjami tworzonymi przez naszych rówieśników, ale które są wartościowe? – zapytała Olga, wywołując burzliwą dyskusję.
Czytając blogi rówieśników mogę porównać czy podoba mi się to samo, co innym i podpatrzeć w jaki sposób piszą  o przeczytanych tytułach – powiedziała  Klaudia. Sama prowadzę bloga z recenzjami więc temat spotkania  bardzo mi się spodobał.

Zanim sprawdziliśmy notowania czytelniczych list przebojów, przeprowadziliśmy zgadywankę, co może znajdować się  na pierwszym miejscu najlepiej sprzedawanych książek w Polsce. Większość klubowiczów odgadła bezbłędnie : "Zniszcz ten dziennik" autorstwa
Keri Smith. To świetna książka, ale raczej nie tyle do czytania, co do artystycznych eksperymentów – zauważyły Klaudia i Oliwia, szczęśliwe posiadaczki egzemplarzy tego tytułu.
Spotkanie zakończyło wspólne tworzenie zakładek, stanowiące okazję do ujawnienia swoich artystycznych upodobań.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.