Facebook ikonka prawy margines

Kluby: DKK „CzytaMY” reaktywacja!

sobota, 04 marca 2023
Kluby: DKK „CzytaMY” reaktywacja!

Na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki „CzytaMY” w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w dniu 4 marca 2023 roku rozmawialiśmy o ulubionych książkach, do których często wracamy, o których długo pamiętamy i z przekonaniem polecamy je innym.

Każdy z uczestników spotkania zaprezentował swoją ulubioną książkę. Rozmawialiśmy o takich książkach jak: C.S. Lewis „Opowieści z Narnii – Lew, czarownica i stara szafa”, Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”, J.K. Rowling „Harry Potter i kamień filozoficzny”, J. Sempe, R. Goscinny –Seria o Mikołajku, Rafał Kosik „Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy”, Kimberly B. Bradley „Wojna, która ocaliła mi życie”, Agnieszka Stelmaszyk „Zagadka purpurowej orchidei” i „Zagadka srebrnego ducha”. Przedstawialiśmy bohaterów, wskazywaliśmy miejsce akcji, porównywaliśmy książkę i jej adaptację filmową, a na dużym plakacie napisaliśmy, dlaczego kochamy dobre książki.

Jeżeli chcesz porozmawiać o książkach i dobrze się bawić, zapraszamy na kolejne spotkanie naszego Klubu.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.