Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Dar drugiej szansy

wtorek, 25 listopada 2014
Kluby: Dar drugiej szansy

O fałszywych przyjaciołach, bezdomności, drugiej szansie i decyzjach podejmowanych przez bohaterów książki Richarda Paula Evansa pt. „Papierowe marzenia” dyskutowano na  spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki „Kopernikus” w Filii nr 2  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Spotkanie odbyło się 25 listopada 2014 r.

„Papierowe marzenia” to opowieść o tym, że złe towarzystwo i nieznajomość życia może młodego człowieka doprowadzić do upadku. Opowieść również o tym, że miłość rodzica do dziecka jest miłością najsilniejszą, miłością która przebaczy wszystko. Luke - chłopak, który przebywał wcześniej tylko z dorosłymi, na studiach pozostaje pod silną presją nowych znajomych i daje się im łatwo wykorzystywać. Ich zachcianki doprowadzają go do finansowej ruiny i wtedy zostaje sam.

Dla pani Heleny książka ma dużo wartości edukacyjnych: Ludzie dobrzy nie dostrzegają w innych zła, nie wierzą że ktoś może ich  wykorzystywać – powiedziała. Często się dziwimy dlaczego ludzie trwają w bezdomności. Książka ta uświadomiła mi jak łatwo stać się bezdomnym i jak trudno wyjść z bezdomności jeśli nie ma się oparcia w bliskich -powiedziała pani Ela.Według pani Haliny to książka o marnotrawieniu - ale nie tylko pieniędzy, również uczuć, miłości, wiary. Dużo zależy od tego jakich ludzi spotykamy na swej drodze, dobrze że różnych bo dzięki temu możemy odróżnić dobro od zła  - podsumowała pani Grażyna.

Dyskusyjny Klub Książki  „Kopernikus” Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjne Kluby Książki Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach.” Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Wszystkich zainteresowanych klubem prosimy o kontakt z Filią nr 2 MBP w Jaśle pod nr tel. 13 446 9001 lub e-mail : filia2@mbp.jaslo.pl.