Kluby: Dlaczego ta? Książka, która wywarła na mnie największe wrażenie

wtorek, 09 maja 2017
Kluby: Dlaczego ta? Książka, która wywarła na mnie największe wrażenie

9 maja 2017 r. w ramach obchodów XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Kopernikus”. Tym razem oprócz dyskusji nad kolejną książką z listy DKK „Dziewczyna z pociągu” Pauli Hawkins, uczestniczki spotkania próbowały zdecydować, która z przeczytanych w życiu książek miała dla nich największe znaczenie.

Podczas rozmowy o książkach, które wywarły na nas największe wrażenie, Klubowiczki były zgodne, że trudno wybrać tylko jedną, bo inna nas zachwyciła w dzieciństwie, gdy prym wiodła „Ania z Zielonego Wzgórza” i „Dzieci z Bullerbyn”, a inna wzbudziła w nas silniejsze emocje w dorosłym życiu. Podsumowując tę część dyskusji panie zgodnie stwierdziły, że nie mogą się zdecydować tylko na jeden tytuł.

Druga część dyskusji dotyczyła „Dziewczyny z pociągu” Pauli Hawskins. Pani Helena nie zgodziła się z opinią, że książka jest typowym thrillerem. To świetna książka psychologiczna. Doskonale uchwycone profile psychologiczne bohaterów, zwłaszcza Rachel i Megan. Wątek kryminalny jest jakby w tle – stwierdziła.
Zgadzam się.  Wydarzenia z dzieciństwa  mają wpływ na postępowanie w dorosłym życiu i tak jest u naszych bohaterek  - powiedziała pani Grażyna.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

Wszystkich zainteresowanych Klubem prosimy o kontakt z Filią nr 2 MBP w Jaśle - nr tel. 13 446 90 01 lub e-mail: filia2@mbp.jaslo.pl