Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Dodaj do znajomych

piątek, 11 kwietnia 2014
Kluby: Dodaj do znajomych

Czy jestem podobny do Kuby? – zastanawiali się uczniowie klasy czwartej ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle na spotkaniu Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

11 kwietnia 2014 młodzi czytelnicy, po lekturze książki Macieja Orłosia I Henryka Sawki Kuba i Mela: dodaj do znajomych, spotkali się w czytelni jasielskiej MBP, aby wymienić się przemyśleniami i zabawnymi powiedzeniami z książki.
Jedenastoletni Kuba  i jego siedmioletnia siostra  Mela to bohaterzy, których trudno nie polubić. Są inteligentni, spostrzegawczy i dowcipni. W ich towarzystwie nie można się nudzić. Dlatego czytanie tej książki to była przyjemność – zauważyli uczestnicy spotkania. Niektórzy przeczytali już następny tom przygód sympatycznego rodzeństwa zatytułowany Mela i Kuba dają radę.
Wiele emocji i zabawy dostarczyło przygotowanie i odgrywanie scenek dramowych inspirowanych przygodami bohaterów książki. Klubowicze wykazali się pomysłowością, poczuciem humoru i zdolnościami aktorskimi wcielając się w role Kuby, Meli i ich przyjaciół.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.