Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Dwie prawdy

wtorek, 16 grudnia 2014
Kluby: Dwie prawdy

„Szepty” to książka o relacjach w rodzinie i sposobie na życie dojrzałych kobiet. W powieści poznajemy dwa różne spojrzenia na życie: matki i córki. Ich wspomnienia dotyczące tych samych zdarzeń znacznie się różnią. Pani Ela zauważyła, jak ważna jest rozmowa w stosunkach międzyludzkich, zwłaszcza wśród najbliższych. Rozmawiając ze sobą można uniknąć wielu nieporozumień - powiedziała.

Z treści książki wynika, że ważne są dobre relacje w rodzinie, zrozumienie potrzeb, spotkania z bliskimi i wymiana doświadczeń.
Ale najważniejsze to mieszkać oddzielnie - zauważyła pani Halina.

Jest to również opowieść o dojrzałej przyjaźni dojrzałych kobiet należących do grona Alebabek i sposobach spędzania czasu na emeryturze. Porównując życie naszych babć i matek z życiem obecnych emerytek widzę dużą różnicę - stwierdziła pani Helena - Obecnie kobiety mają wiele możliwości samorealizacji i rozwijania zainteresowań.

Pani Grażyna podsumowała, że to książka o każdej z nas i każda z nas mogłaby opowiedzieć podobną historię.

Dyskusyjny Klub Książki Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjne Kluby Książki Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach.” Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Wszystkich zainteresowanych klubem prosimy o kontakt z Filią nr 2 MBP w Jaśle pod nr tel. 13 446 9001 lub e-mail : filia2@mbp.jaslo.pl