Kluby: Dzień Babci i Dziadka w Klubie Czytających Rodzin

czwartek, 18 stycznia 2024
Kluby: Dzień Babci i Dziadka w Klubie Czytających Rodzin

Święto Babci i Dziadka to bardzo ważny dzień w roku. Organizujemy dla nich spotkania, przygotowujemy smaczne posiłki, wręczamy prezenty jako wyraz naszej wdzięczności i miłości. Mamy okazję aby podziękować za ich miłość, wsparcie, mądrość i przypomnieć sobie, jak wiele dla nas znaczą.

18 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, odbyło się spotkanie Klubu Czytających Rodzin, aby uczcić zbliżający się Dzień Babci i Dziadka. Rozmawialiśmy o książkach, pokazujących jak silne i wartościowe są więzi między wnukami a dziadkami. Dzieci opowiadały o swoich ukochanych dziadkach, o tym jak spędzają z nimi czas wolny, jak razem z babcią gotują, pieką ciasta, czytają książki i rozwiązują łamigłówki. Z przygotowanych materiałów klubowicze zrobili niespodzianki którymi obdarują swoich Ukochanych Dziadków. Na zakończenie spotkania wszyscy zgodnie stwierdzili, że to niezwykle święto, powinno być wypełnione miłością, radością i wdzięcznością oraz, że warto dbać o  relacje między pokoleniami, inwestować w czas spędzany z rodziną i słuchać opowieści o swoich bliskich, aby przekazać je następnym pokoleniom.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.