Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Jak zostać bohaterem?

czwartek, 11 grudnia 2014
Kluby: Jak zostać bohaterem?

Czy fikcyjna postać może zostać bohaterem? Dlaczego nie można wierzyć Wikipedii?  Czy zemsta naprawdę jest słodka? 11 grudnia 2014 uczestnicy spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle dyskutowali o książce Pawła Beręsewicza “Wszystkie lajki Marczuka”. Książka pokazuje w jaki sposób korzystając z narzędzi dostępnych w Internecie jak np. Wikipedia, Facebook, fora internetowe można  wykreować bohatera, który w rzeczywistości nigdy nie istniał.

Klaudia zwróciła uwagę na ciekawy sposób prowadzenia fabuły: Dwa równoległe wątki – jeden osadzony w czasie drugiej wojny światowej, a drugi współczesny – przeplatają się nawzajem i sprawiają, że czeka się z niecierpliwością na dalszy rozwój wydarzeń.
Wątek historyczny jest ciekawszy niż współczesny – zauważyła Ola – bo trudniej przewidzieć, co może się wydarzyć. Oliwii najbardziej podobało się zakończenie – nieoczekiwane i zabawne. To ciekawa książka, która czyta się sama, wystarczy ją otworzyć – stwierdziła Kinga.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.