Kluby: Łukasz Lamża „Trudno powiedzieć”

czwartek, 16 listopada 2023
Kluby: Łukasz Lamża „Trudno powiedzieć”

DKK „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na rozmowę o książce Łukasza Lamży „Trudno powiedzieć. Co nauka mówi o rasie, chorobie, inteligencji i płci”.

Na spotkaniu zastanowimy się dlaczego ww. kwestie budzą tyle kontrowersji i dlaczego autor skupił się na tych właśnie aspektach współczesności.

(…) Poza solidną dawką wiedzy podaje we wszystkich omawianych zagadnieniach wiele przykładów obrazujących wagę opisywanych problemów, które powstałe na gruncie jednej dyscypliny naukowej rozlewają się na inne, tworząc w dodatku skutki społeczne, o których nam się nie śniło – czytamy w recenzji.

Łukasz Lamża, dziennikarz naukowy i filozof, członek redakcji „Tygodnika Powszechnego”, laureat wielu nagród.

16 listopada 2023 /czwartek/, godz. 16.00, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.