Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Mafia na wesoło

wtorek, 29 grudnia 2015
Kluby: Mafia na wesoło

29 grudnia 2015 r., w świątecznym jeszcze nastroju, przebiegało spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Kopernikus” Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Rozmawialiśmy nie tylko o pechu w książce „Fartowny pech” Olgi Rudnickiej.

Olga Rudnicka specjalizuje się w gatunku, który można nazwać kryminalną komedią. Policjant - Filip Nadziany - jest pechowcem jakich mało. Kiedy po zdarzeniach, delikatnie mówiąc mocno pechowych, postanawia przenieść się na prowincję, nie podejrzewa, że na jego drodze stanie zawodowy morderca Gianni. Seria śmiesznych wydarzeń, w które zamieszani są nieudolni gangsterzy, prywatny detektyw i strażacy spod poznańskich Paszczy, powoduje salwy śmiechu podczas czytania.
Nie podoba mi się język, którym napisana jest książka, jest zbyt ordynarny - powiedziała pani Halina - autorki nie zaliczę do moich ulubionych.
A ja uważam, że język jest odpowiedni do treści i osób przedstawionych w książce - dodała pani Helena.
Myślę, że autorka próbuje naśladować Joannę Chmielewską, ale trochę nieudolnie - podsumowała pani Ela.

Dyskusyjny Klub Książki „Kopernikus” Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjne Kluby Książki Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach.” Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Wszystkich zainteresowanych klubem prosimy o kontakt z Filią nr 2 MBP w Jaśle pod nr tel. 13 446 90 01 lub e-mail: filia2@mbp.jaslo.pl.