Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Milion książek pod choinką!

wtorek, 16 grudnia 2014
Kluby: Milion książek pod choinką!

Choinka, kolędy, odwiedziny Mikołaja, prezenty i koniecznie kartki świąteczne! Za nami przedświąteczne spotkanie Klubu Sieciaka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, podczas którego mali Internauci dzielnie przygotowywali się do Świąt.

Podczas wtorkowego spotkania klubowicze tworzyli kartki świąteczne. W swojej pracy wykorzystywali programy i narzędzia dostępne online, m.in.: dedykowany dzieciom język programowania SCRATCH oraz program do projektowania grafik CANVA. W efekcie powstały pięknie autorskie kartki – np. z animowanym Mikołajem zadającym pytania czy ozdobione własnym zdjęciem.
Na mojej kartce jest choinka ozdobiona bombkami, piernikami i łańcuchami a pod nią prezenty. I wszystko to zrobiłem sam – opowiadał Pawełek, jeden z małych klubowiczów. Z przygotowań do Świąt lubię najbardziej zdobienie pierników. Na mojej kartce są świąteczne pierniczki i życzenia radosnych świąt dla wszystkich – dodała Iza.

Grudniowe spotkanie Sieciaków było również okazją do opowieści o przedświątecznych przygotowaniach i bożonarodzeniowych tradycjach w domach małych klubowiczów oraz o tym co, co dla nich podczas Świąt najbardziej magiczne i ważne.

Więcej informacji o Klubie Sieciaka:

Agata Warywoda
tel. 13 446 26 02, wew. 36.
nowemedia@mbp.jaslo.pl