Kluby: O czym mówią drzewa?

wtorek, 17 października 2017
Kluby: O czym mówią drzewa?

Jak to jest być drzewem? Czy z drzewami można rozmawiać? To tematy, które poruszaliśmy podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle 17 października 2017 r.

Drzewa towarzyszą ludziom codziennie. Mijamy je w drodze do pracy, spacerujemy wśród drzew po parku lub lesie. Peter Wohlleben w swojej książce Sekretne życie drzew przytacza szereg przykładów, które mają nam uświadomić, że drzewa - podobnie jak ludzie - doświadczają różnych uczuć, porozumiewają się ze  się ze sobą i mają własne sekrety.

Do dyskusji wykorzystaliśmy karty DIXIT, wybierając te, które kojarzyły się nam z tekstem  Wohllebena i uzasadniając nasz wybór. Wybraliśmy się też do pobliskiego parku, aby przytulić się do drzew i odczuć ich życiodajną, pozytywną energię.
Klubowiczki zauważyły, że jest to książka, która skłania do zastanowienia się nad naszym schematycznym sposobem myślenia o rzeczywistości.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.