Kluby: Oczarowała mnie ta nocna cisza

czwartek, 08 grudnia 2016
Kluby: Oczarowała mnie ta nocna cisza

8 grudnia 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina”.

Jak zwykle pełne zapału artystki i poetki przystąpiły do tworzenia ozdób świątecznych. Przywiozły ze sobą także gotowe wytwory. Jadwiga Chochołek pokazała wieniec zrobiony z papieru, ozdobiony suszonymi hortensjami oraz piękne serwety. Marianna Romanek anioły ubrane w krepinę, a Maria Słowik swojego aniołka zrobiła z … worka foliowego. Alicja Antonik pokazywała nowe bombki i włóczkowe bałwanki, które zostały przygotowane z myślą o zbliżającym się kiermaszu. Zrobiła także wszystkim zebranym szybki kurs sznurkowych choinek. Nie mogło zabraknąć też wierszy. Józefa Trznadel przeczytała rymowany esej o zwyczajach bożonarodzeniowych. Helena Jarecka w błagalnej modlitwie poleca Bogu swoją rodzinę. W Krystynie Pilch wigilijny wieczór zawsze wywołuje emocje, a o historii zbawienia opowiada Bernadeta Samborska w „Pierwszej gwiazdce”. Alicja Antonik wiersze pisze rzadko, ale z okazji spotkania w Bibliotece napisała dwa: „Gwiazda Betlejemska” i „Narodziny Pana”. Oczarowała mnie ta nocna cisza - mówi Maria Słowik w wierszu „Cicha noc”, a Maria Gubała w tekście Betlejem pisze:

W naszym małym Betlejem

Stoimy przy wspólnym stole

Na którym w bieli opłatka

Miłość maleńka – Bóg Człowiek.

Na zakończenie Barbara Rodak obdarowała wszystkich misternymi korzennymi pierniczkami.