Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Okrutny idealizm

wtorek, 19 września 2017
Kluby: Okrutny idealizm

Dyskusyjny Klub Książki „Kopernikus” Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na dyskusję o książce Lois Lowry „Dawca”. Spotkanie odbędzie się 19 września 2017 r. (wtorek) o godzinie 16.30, ul. Kopernika 8.

„Jednakowość” to cel nadrzędny świata - z pozoru idealnego - w którym żyje Jonasz. Nie ma chorób, wojen, głodu, wszystko zaplanowane od narodzin do śmierci. Ale to świat bez uczuć, kolorów i bez możliwości wyboru - jakiegokolwiek. Dzieci od najmłodszych lat są szkolone do posłuszeństwa i uprzejmości, wszelki bunt i niedostosowanie jest karane nawet  „zwolnieniem” z życia. W wieku 12 lat dostają przydział obowiązków, do których są szkolone przez następne lata.
Czy ten świat jest naprawdę idealny i czy brak wyboru jest dobrym rozwiązaniem? Czy życie pozbawione wspomnień to prawdziwe życie?
O tym między innymi porozmawiamy na spotkaniu.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

Wszystkich zainteresowanych Klubem prosimy o kontakt z Filią nr 2 MBP w Jaśle - nr tel. 13 446 90 01 lub e-mail: filia2@mbp.jaslo.pl