Kluby: Papierowa rewia mody w Klubie Czytających Rodzin

wtorek, 14 maja 2013
Kluby: Papierowa rewia mody w Klubie Czytających Rodzin

Majowe spotkanie Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle doskonale wpisało się w hasło X Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek – Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych. Uczestnicy spotkania puścili wodze fantazji i zamienili się w niezwykłych kreatorów ekologicznej mody.

Ze starych gazet, papierowych talerzyków, plastikowych kubeczków, kawałków słomek i sznurka powstały bajeczne kreacje, których nie powstydziliby się najlepsi projektanci mody. Rodzice, którzy stworzyli niecodzienne ubrania dla swoich dzieci, sami byli zaskoczeni tym, że można zrobić coś z niczego, i że to „coś” będzie tak fantastyczne. Dzieci natomiast perfekcyjnie wcieliły się w role modeli i modelek, prezentując eko-kreacje na „czerwonym dywanie”. Eko-moda to najlepszy dowód na to, że czytające rodziny to rodziny kreatywne.