Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Pomiędzy pytaniami – spotkanie z Jakubem Hapem

piątek, 08 stycznia 2016
Kluby: Pomiędzy pytaniami – spotkanie z Jakubem Hapem

Gościem Klubu „Michalina” był Jakub Hap, dziennikarz „Faktów Jasielskich”. Spotkanie odbyło się 8 stycznia 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Zainteresowanie dziennikarstwem zaczęło się już w szkole. Konkursy literackie, w których brał udział zaszczepiły w nim zainteresowanie słowem, a studia na KUL-u utwierdziły go w wyborze zawodu. Dla dziennikarza ważna jest metodyka pisania i organizacja czasu pracy. Interesujące są dla niego spotkania z ludźmi i ich historiami. Najciekawsze są informacje pomiędzy pytaniami – powiedział.
Jakub Hap opowiedział także o tym jak funkcjonują współczesne media, jak działa nowoczesna gazeta oraz dlaczego „Fakty Jasielskie” odniosły sukces czytelniczy? Szeroka tematyka  - od sportu po literaturę powoduje, że każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie. Jest także miejsce na życzenia dla bliskich, które „Fakty” zamieszczają za darmo.
Jesteśmy tygodnikiem niezależnym – mówił na spotkaniu. Ludzie chcą czytać o tym co im jest bliskie, poznawać siebie i własnych sąsiadów.

Na zakończenie nasz gość zrobił wywiady z członkiniami Klubu. O czym opowiadały, dowiemy się z najnowszego numeru „Faktów Jasielskich”.