Kluby: Pożegnanie zimy z bałwankową rodziną

czwartek, 02 marca 2023
Kluby: Pożegnanie zimy z bałwankową rodziną

Koniec zimy zbliża się wielkimi krokami, w ogrodach zaczynają pokazywać się pierwsze kwiaty, dzień jest coraz dłuższy, a słońce grzeje mocniej.

Pierwszy dzień wiosny i pożegnanie zimy kojarzy się wszystkim z topieniem Marzanny. 2 marca 2023  uczestnicy Klubu Czytających Rodzin, działającego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, postanowili, tym razem, pożegnać zimę z bałwankową rodziną. Z woreczków strunowych wykonali śnieżycę, a z rolek po papierze toaletowym bałwanki, na znak końca zimowej aury. Inspiracją do spotkania był wiersz Wandy Chotomskiej pt. „10 bałwanków”, w którym autorka opisuje perypetie 10-ciu nierozsądnych bałwanków. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że zima to piękna pora roku, ale już najwyższy czas aby królowa bieli ustąpiła miejsca pani wiośnie.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.