Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Prawo silniejszego

wtorek, 18 września 2018
Kluby: Prawo silniejszego

18 września 2018 r. –  po wakacyjnej przerwie – Dyskusyjny Klub Książki „Kopernikus” Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprosił na dyskusję o książce Guillaume Musso  „Dziewczyna z Brooklynu".    

Anna i Raphael  przygotowują się do ślubu, lecz, kiedy dochodzi między nimi do nieporozumienia, kobieta znika. Poszukiwania i śledztwo, które prowadzi Raphael wraz ze swoim przyjacielem Markiem, byłym policjantem,  ujawniają  coraz więcej szczegółów z życia Anny.  Tajemnica goni tajemnicę.  Kim naprawdę jest Anna i kto chce ją skrzywdzić?

Bardzo dobrze się czyta – zaczęła pani Helena. – A przy tym poruszanych jest kilka ważnych problemów: życie po stracie najbliższych, polityka, patologia, ale też to ile korzyści  przynoszą dobre wzorce wyniesione z domu. Clair została wychowana na silną i samodzielną kobietę i dzięki temu  poradziła sobie po traumatycznych przejściach.

Panią Halinę poruszył wątek polityczny i zaczęła od cytatu: „Państwo praworządne to ułuda. Od zarania dziejów jedyne skuteczne prawo to prawo silniejszego”. – To była  i jest niestety prawda – powiedziała.

Doskonale skonstruowana intryga, trzyma w napięciu do samego końca – podsumowały Klubowiczki pytając o inne tytuły tego autora.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

Wszystkich zainteresowanych Klubem prosimy o kontakt z Filią nr 2 MBP w Jaśle -  nr tel. 13 446 90 01 lub e-mail: filia2@mbp.jaslo.pl