Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Przyjaźń zobowiązuje

wtorek, 21 kwietnia 2015
Kluby: Przyjaźń zobowiązuje

21 kwietnia br. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Kopernikus” Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.  W czasie spotkania dyskutowano o decyzjach podejmowanych przez bohaterów książki Liliany Fabisińskiej – „Z jednej gliny”.

„Z jednej gliny” to wielowątkowa historia czterech kobiet, które połączyło przypadkowe spotkanie na zajęciach z ceramiki. Marta - jedna z bohaterek tak mówi o ich grupie: „Jesteśmy jak ulepione z jednej gliny. Mimo że całkiem różne”. Spotkania stają się dla każdej z nich bardzo ważne, są terapią i lekarstwem na ich pogmatwane życie.

Bohaterki, mimo że znają się krótko, mogą swobodnie ze sobą rozmawiać i co najważniejsze, mogą na siebie liczyć i wzajemnie sobie  pomagają. Pani Ela zwróciła uwagę na tp, że każda z nich łatwiej dostrzega problemy przyjaciółek i angażuje się w ich rozwiązanie, niż  własne. Problemy Nory były najważniejsze - zauważyła pani Helena - niejako  przy okazji wychodziły problemy pozostałych dziewczyn. Problemy wcale nie banalne - dodała pani Maria - Ale zgadzam się, że to Nora była takim spoiwem grupy przyjaciółek.

Powiedzenie: „prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie” może być mottem tej książki – stwierdziły na zakończenie kluboiwczki.

Dyskusyjny Klub Książki  „Kopernikus” Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjne Kluby Książki Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach.” Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Informacji na temat Dyskusyjnego Klubu Książki w Fili nr 2 udziela:

Wiesława Warchoł
filia2@mbp.jaslo.pl
tel. 13 446 001