Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Ruszamy do Afryki!

poniedziałek, 28 września 2015
Kluby: Ruszamy do Afryki!

28 września  2015r. w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie  w ramach Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Fan Book Sobniów”. Na spotkaniu dyskutowano o książce Łukasza Wierzbickiego Afryka Kazika.

Afryka Kazika  – opowiada o wyprawie Kazimierza Nowaka – podróżnika, który w latach trzydziestych XX w. przemierzył kontynent afrykański.

Nasz bohater postanawia zrealizować marzenie swojego życia – przemierzyć Czarny Ląd z północy na południe, a równocześnie pisać reportaże z podróży. Na pytania – A co zrobisz, gdy spotkasz w Afryce ludożerców albo lwa?, Kazimierz Nowak odpowiadał – Poradzę sobie. I z ludożercami, i z lwem można się przecież zaprzyjaźnić. I faktycznie, nie dał się ani lwu, ani ludożercom. Spotkał się z królem Rwandy, spędził Boże Narodzenie na pustyni Kalahari z rodziną pawianów i surykatek.Samotnie przemierzył kontynent afrykański, prawie 40 tys. km, pieszo, rowerem, konno.

Na spotkaniu analizowano trasę podróży Kazika na mapie Afryki i dyskutowano o przygodach w poszczególnych miejscach, począwszy od Egiptu, przez Sudan, Rodezje, Angole, Nigerię, aż do Algieru. Klubowiczki na zakończenie spotkania, stwierdziły, że, jest to ksiązka bardzo ciekawa, wciągająca i zachęcająca do podróży w głąb Czarnego Lądu.

Chciałabym kiedyś wyruszyć w podróż do Afryki – powiedziała klubowiczka Ania.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki oraz WiMBP w Rzeszowie.