Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Siedem wcieleń olbrzyma

poniedziałek, 09 grudnia 2013
Kluby: Siedem wcieleń olbrzyma

9 grudnia 2013r. w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, spotkaliśmy się w gronie klubowiczów Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki – Sobniów. Na ostatnim w tym roku spotkaniu dyskutowano o książce Andrzeja Maleszki – „Magiczne drzewo-olbrzym”.

Andrzej Maleszka – reżyser filmowy, autor powieści i scenariuszy jest zdobywca nagród na międzynarodowych festiwalach. Jego filmy i powieści są pełne fantastycznych przygód, a przy okazji poruszają ważne sprawy. Taka właśnie książką jest też „Magiczne drzewo”.

Główny bohater – Kuki – poznaje nową koleżankę Gabi. Odprowadzając koleżankę po szkole napotykają nieznośnego Blubka, z którym od razu dochodzi do starcia. Kuki chcąc zemścić się na koledze, wbrew zaleceniom mamy zabiera do szkoły magiczne, czerwone krzesło. Blubek nieświadomie wyczarowuje potwora i wtedy się zaczyna… Aby pokonać potwora-olbrzyma o siedmiu wcieleniach Kuki zostaje obdarzony niezwykłą siłą. Razem z Gabi i Blubkiem musi udać się w podróż, podczas której czekają na nich m.in.: zwierzomaszyny, stalowy ptak i pożeracz światła.  Lektura fantastycznych przygód bohaterów „Magicznego drzewa-olbrzyma” wzbudziła różne reakcje klubowiczów. Według Grzegorza lepsza od samej książki była jej filmowa adaptacja. Z kolej Patrycji podobała się właśnie książka – Szczególnie ciekawe były dla mnie podróże bohaterów po dalekich, egzotycznych miejscach, np. Azji – powiedziała.
Klubowicze wzięli udział w specjalnym teście wiedzy o przygodach bohaterów książki, wybierali również swojego ulubionego bohatera.  Patrycji podobała się mądra Gabi, a Kasi główny bohater – Kuki. Chciałabym być jak Kuki, mieć nadludzką sił, podróżować i przeżywać tyle fantastycznych przygód  – powiedziała. Podsumowując spotkanie młodzi miłośnicy literatury stwierdzili, że książka jest bardzo ciekawa, pełna humoru, fantastycznych przygód i zaskakująca, prawie jak…gra komputerowa.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez instytut Książki oraz WiMBP w Rzeszowie.