Kluby: Śledztwo z Nancy Parker

czwartek, 04 listopada 2021
Kluby: Śledztwo z Nancy Parker

4 listopada 2021 r. członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” na spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle rozmawiali o książce Julii Lee „Dziennik śledztwa Nancy Parker”.

Julia Lee umieściła akcję swojej powieści  w 1920 roku w Anglii. Nancy Parker, główna bohaterka książki, ma czternaście lat, jest miłośniczką zagadek kryminalnych, właśnie skończyła szkołę i poszukuje pierwszej pracy. Marzy, by zostać detektywem, ale los sprawia, że otrzymuje posadę służącej w wakacyjnym domu pani Bryce. Spodziewa się, że zanudzi się na śmierć. Jednak ma okazję zająć się tym, co lubi najbardziej czyli prowadzeniem prywatnego śledztwa. Tak się składa, że w okolicy ktoś dopuszcza się drobnych kradzieży, a sama pani Bryce i jej domostwo skrywa wiele tajemnic. Kto zamieszany jest w przestępstwa? Przeczytajcie sami, bo czyta się szybko i z przyjemnością.

Pozazdrościliśmy Nancy Parker prowadzenia śledztwa i sami zmieniliśmy się w detektywów starając się rozwikłać zagadki kryminalne podczas gry w „Tajemnicze domostwo”.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.