Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Tajemnicze "Malownicze"

poniedziałek, 07 września 2015
Kluby: Tajemnicze Malownicze

7 września DKK Kopernikus Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle wspólnie z Klubem Seniora działającym przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej gościł pisarkę Magdalenę Kordel.

Magdalena Kordel to pisarka młodego pokolenia, autorka powieści „Okno z widokiem” „48 tygodni” oraz cykli „Uroczysko” i „Malownicze”, które stały się bestsellerami. Swoją pracę zaczęła od pisania felietonów w czasopismach, z których powstała pierwsza powieść „48 tygodni”. Strzałem w dziesiątkę okazała się książka „Uroczysko”, która miało być jej terapią na życiowe doły. Jak sama mówi, jej książki zawierają przesłanie, by nie być obojętnym i zawsze reagować gdy dzieje się coś złego, nawet jeśli popełnia się przy tym błędy. Tak właśnie postępują bohaterki jej powieści.

Co czyta swoim dzieciom? Skąd czerpie tematy? Kto wymyśla tytuły? Czy  pisze zawodowo czy dla przyjemności? To tylko niektóre pytania zadawane autorce przez uczestników spotkania. Pisarka cierpliwie odpowiadała na wszystkie, opowiadała o swojej miłości do gór, o pracy i rodzinie, która – jak się okazało – ma korzenie w pobliskiej Dukli.

Miłym akcentem było podziękowanie jednej z uczestniczek, która powiedziała, że te książki pomogły jej przetrwać w trudnym momencie życia. Wzruszona autorka podziękowała i powiedziała, że dla takich chwil i słów warto pisać.

O spotkaniu w DKK Kopernikus autorka wspomniała także na swoim blogu Magdalenakordel.blogspot.com.

Filia Nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.