Facebook ikonka prawy margines

Kluby: W mniejszym rozmiarze

środa, 29 października 2014
Kluby: W mniejszym rozmiarze

29 października 2014r. w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się kolejne już spotkanie w ramach Fan Book Sobniów Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Ksiązki. Na spotkaniu dyskutowano o książce Wojciecha Mikołuszko „Dzieci doktora Motyla”.

Czytelnicy poznają historię tytułowego doktora Motyla – ekologa pasjonata, tatę Janka i Basi, który walczy o przetrwanie rzadkich gatunków owadów, m.in.: motyli modraszki ariona. Motyle są zagrożone bo na łące, którą zamieszkują wójt chce zbudować autostradę. Tak zaczyna się konflikt między nim a doktorem Motylem.
Tymczasem Janek i Basia, którzy bardzo kibicują swojemu tacie, odkrywają tajemniczy eliksir Nureddina. Dzięki niemu, dosłownie, zanurzą się w świecie mrówek, larw i pająków.

Cała powieść to wartka akcja, błyskotliwe dialogi i dramatyczne zwroty akcji, które przypadły do gustu klubowiczom. Książkę polecam małym i dużym czytelnikom. Ja nie mogłam doczekać się zakończenia powieści, przygoda Motyla, Janka i Basi bardzo mnie wciągnęła – powiedziała Sylwia. Na mnie książka zrobiła duże wrażenie: ciekawa fabuła, akcja , czyta się ją jednym tchem – podsumowała Kasia.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki oraz WiMBP w Rzeszowie.