Kluby: W poszukiwaniu Księgi życzeń i zagłady

czwartek, 27 sierpnia 2015
Kluby: W poszukiwaniu Księgi życzeń i zagłady

Jakbyś się poczuł, gdyby twój dom nagle wylądował w środku dziewiczej puszczy? Co byś zrobił gdyby zaatakowały cię szkielety? A gdybyś znalazł Księgę życzeń i zagłady i mógł zadecydować o życiu i śmierci?

27 sierpnia 2015 uczestnicy spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle dyskutowali o książce Dom tajemnic Chrisa Columbusa i Neda Vizzini. Opinie o książce były zróżnicowane. Większość klubowiczów uznała, że Chris Columbus – znany reżyser Harry'ego Pottera powinien pozostać przy reżyserii, bo to lepiej mu wychodzi. Zarzuty jakie padły wobec powieści to: zbyt szybka akcja, za dużo zaskakujących wydarzeń, brak czasu na złapanie oddechu.

Szybkie tempo zdarzeń i  to, że w życiu bohaterów bez przerwy coś się dzieje i nie ma żadnej przerwy na normalne życie, zmęczyły mnie i zniechęciły do czytania – powiedziała Klaudia, która mimo wszystko przeczytała powieść do końca. Oliwia stwierdziła ze nagromadzenie zdarzeń ją znudziło. Oli i Kindze książka się podobała z tych samych powodów, dla których nie podobała się pozostałym klubowiczkom. Na podstawie wylosowanych kart obrazkowych uczestniczki spotkania  wymyśliły epizod pasujących do powieści. Stworzyły również listę książek, które chciałyby przeczytać.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.