Kluby: W poszukiwaniu własnej drogi

poniedziałek, 27 czerwca 2022
Kluby: W poszukiwaniu własnej drogi

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, w ramach Klubu Powiększania Wyobraźni,  zaprasza na rozmowę o filmach „Gdzie jesteś, Bernadette?” i „Pollock”.

„Gdzie jesteś, Bernadette?” w reżyserii Richarda Linklatera to historia Bernadette Fox (Cate Blanchett), ekscentrycznej architektki, która odkrywa na nowo swoją pasję. To też pełna sarkastycznego humoru opowieść o poszukiwaniu siebie i dążeniu do samorealizacji.

Z biografią Jacksona Pollocka zmierzył się w podwójnej roli reżysera i odtwórcy głównej roli Ed Harris. Pollock uznawany jest za twórcę metody action painting, czyli malowania intuicyjnego, spontanicznego. Artysta przez wiele lat zmagał się z chorobą alkoholową.

Spotkanie odbędzie się 27 czerwca /poniedziałek/ 2022, godz. 16.00, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle,
ul. Kołłątaja 1.