Kluby: W zaczarowanej krainie Mozarta

wtorek, 03 listopada 2015
Kluby: W zaczarowanej krainie Mozarta

Jak zaplanować pobyt w Salzburgu, najpiękniejszym mieście Austrii, dowiedzieli się uczestnicy spotkania, które odbyło się 3 listopada 2015 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.  Gościem Jasielskiego Klubu Podróżnika  był Piotr Gogosz.

Salzburg należy do tych miejsc, które zachwycają od pierwszego wejrzenia. Najczęściej odwiedzanym miejscem w Salzburgu jest  twierdza  Hohensalzburg, jeden z największych zamków średniowiecznych w Europie. Do najciekawszych zabytków należy pałac i ogrody wodne Hellbrunn, które powstały  dzięki  Markusowi Sitticusowi. W Salzburgu urodził się i wychował Wolfgang Amadeusz Mozart. Pracował tutaj dla arcybiskupa w latach 1769-1781.  Dzisiaj w rodzinnym domu kompozytora przy ul. Getreidegasse 9 jest muzeum.

W trakcie spotkania  zaprezentowane zostały bajkowe zamki i pałace króla Ludwika II. Niemalże każdy turysta odwiedzający Bawarię decyduje się na zwiedzanie słynnego zamku Neuschwanstei. Bajkowe wnętrza wypełnione malowidłami nawiązującymi do mitologii germańskiej i legend arturiańskich odzwierciedlają romantyczne zainteresowania króla.

Podróż została zakończona w Monachium na dożynkach chmielnych, czyli Oktoberfeście, najsłynniejszym w świecie Święcie Piwa i największej biesiadzie ludowej, na którą każdego roku ściągają miliony miłośników zabawy i piwa z najdalszych zakątków naszego globu. Festyn może zacząć się po 15 września, a jego koniec musi przypadać na pierwszą niedzielę października.

Współorganizatorem spotkania byli: Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Przyjaciół „Mamy Nadzieję” oraz  Stowarzyszenie Podróżników „Za Horyzont”.