Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Wszystko co minęło

wtorek, 20 października 2015
Kluby: Wszystko co minęło

20 października 2015 r. podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki „Kopernikus” Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej dyskutowano o decyzjach podejmowanych przez bohaterów  książki Agaty Kołakowskiej pt. „Wszystko co minęło”.

„Każdy ma jakąś przeszłość. Ale nie każdy ma to szczęście, żeby mieć przed sobą przyszłość” - słowa jednego z bohaterów mogą być mottem tej książki.

Justyna była nastolatką, gdy odszedł ojciec. Załamana matka nie była w stanie opiekować się swoimi córkami.  Dziewczyna musiała szybko dorosnąć i przejąć obowiązki rodzicielskie.   W dorosłym życiu, zdradzona przez najbliższych: siostrę, męża i przyjaciółkę, wyjeżdża na drugi koniec Polski z postanowieniem, że już nigdy nie pozwoli się nikomu do siebie zbliżyć, wykorzystać i zranić.

Postanowienia Justyny dość szybko ulegają zmianie, gdy po latach nieobecności w jej życiu, pojawia się ojciec, który jest umierający i chce uporządkować swoje życie. Dziewczyna – trochę wbrew sobie – zaczyna uczestniczyć w ostatnich dniach życia ojca.
Dzieciństwo ma wielki wpływ na to,  jakimi jesteśmy w późniejszym życiu – stwierdziła pani Helena. Klubowiczki zgodziły się z tą wypowiedzią. Według pani Grażyny – próba  zerwania z dotychczasowym życiem, w którym istniała po to by zadowalać świat, nie do końca się powiodła.  Dzieciństwo jest bagażem na całe życie – podsumowała pani Halina.

Dyskusyjny Klub Książki  „Kopernikus” Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjne Kluby Książki Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach.” Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Wszystkich zainteresowanych klubem prosimy o kontakt z Filią nr 2 MBP w Jaśle pod nr tel. 13 446 9001 lub e-mail: filia2@mbp.jaslo.pl