Kluby: Z oddechem o książce „Statystycznie rzecz biorąc…” Janiny Bąk

wtorek, 12 września 2023
Kluby: Z oddechem o książce „Statystycznie rzecz biorąc…” Janiny Bąk

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza na rozmowę „z oddechem” o książce Janiny Bąk „Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla”. Spotkanie odbędzie się we wtorek 12 września 2023 r. o 16:30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Janina Bąk, statystyczka, nauczycielka akademicka, blogerka, autorka książek, wprowadza czytelnika w świat statystyki i według zapowiedzi z okładki, robi to w sposób przyprawiający o ból przepony – oczywiście ze śmiechu. Wraz z autorką spróbujemy więc odpowiedzieć na wiele nurtujących pytań, m.in.: dlaczego koń i szop pracz nie dostały doktoratu, czy kiedy wychodzimy z psem na spacer, to mamy średnio po trzy nogi, oraz ile faktycznie trzeba zjeść czekolady, by dostać Nobla.

Zapraszamy!

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.