Facebook ikonka prawy margines

Kluby: Zaginione miasto

środa, 14 września 2022
Kluby: Zaginione miasto

14 września 2022 r. członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” na spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle rozmawiali o książce Laini Taylor Marzyciel.

Tajemnicze, zaginione miasto to jeden z wątków, który często pojawia się w literaturze. W Marzycielu Lazlo Strange , sierota wychowywany w klasztorze od dziecka zafascynowany jest opowieściami o zakazanym mieście Szloch, znajdującym się gdzieś za pustynią Elmuthaleth, do którego nie można dotrzeć  ani go opuścić. Słucha opowieści mnichów, a później pracując w bibliotece, zbiera wszystkie skrawki informacji o Szlochu, znalezione w starożytnych tekstach. Gdy pojawia się możliwość podróży do zaginionego miasta, robi wszystko aby wziąć udział w  wyprawie…

Czy książka jest interesująca? Z pewnością, choć nie każdy zachwyci się baśniowymi, pełnymi magii, mrocznymi opisami. Opinie o książce, jak zwykle były podzielone. Dla jednych wątek miłosny stał się  w pewnym momencie zbyt dominującym elementem w powieści, ale dla innych była to najwspanialsza historia miłosna jaką przeczytali. Szkoda, że poszukiwanie, a później tajemnice zaginionego miasta zeszły na dalszy plan, bo niektórzy tylko dla tego wątku sięgnęli po tę powieść. Urozmaiciliśmy dyskusje o książce rysunkami mandali odpowiadającej na pytanie Jak dotrzeć do zagubionego miasta?

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.