Kluby: Zawsze jest jakieś wyjście

wtorek, 24 lutego 2015
Kluby: Zawsze jest jakieś wyjście

24 lutego 2015 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Kopernikus” przy Filii nr 2  Miejskiej Biblioteki Publicznej. Podczas spotkania dyskutowano o trudnych tematach poruszonych w  książce Brygidy Grysiak pt. „Wybrałam życie”.

"Wybrałam życie" to historie kobiet, które mimo trudnych warunków materialnych, społecznych i zdrowotnych urodziły dziecko zamiast dokonać aborcji. O aborcji dyskutowano już wiele, ale głosy kobiet, które chciały usunąć ciążę lecz „coś stanęło im na przeszkodzie” są bardzo ważne. W książce pojawiają się też postacie kobiet, które nawet nie pomyślały o aborcji chociaż wychowanie i utrzymanie kolejnego dziecka w ich przypadku praktycznie graniczyło z cudem.  Nie jest to związane z wiarą i religią, ale z odpowiedzialnością.

Pani Ela uważa, że oddanie dziecka do adopcji czy zostawienie w „oknie życia” to dla matek bardzo trudne decyzje. Jednak  dzięki temu stwarzają dzieciom szansę na lepsze życie, bo jak same przyznają, „wolą, by żyły w innej rodzinie, niż by nie żyły wcale”.
Wielu rodzinom  potrzebna jest pomoc zarówno materialna jak i społeczna, w tej dziedzinie niestety nasze państwo nie zdaje egzaminu – dodała pani Helena.
Bohaterki tej książki to wspaniałe kobiety, które mimo że popełniły wiele błędów należy podziwiać – podsumowała pani Halina.

Dyskusyjny Klub Książki  „Kopernikus” Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjne Kluby Książki Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach.” Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki oraz Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Wszystkich zainteresowanych klubem prosimy o kontakt z Filią nr 2 MBP w Jaśle pod nr tel. 13 446 9001 lub e-mail : filia2@mbp.jaslo.pl