Kluby: Życie – to nie bajka

środa, 24 lutego 2016
Kluby: Życie – to nie bajka

24 lutego 2016 r. w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu „Fan Book Soboniów”. Dyskusja dotyczyła książki Barbary Ostrowickiej „Wyć się chce”.

Wyć się chce. To stan bliski chyba każdemu nastolatkowi: kiedy rodzice nic nie rozumieją, a przyjaciele zawodzą, kiedy nie wiadomo, co ze sobą zrobić, kiedy trzeba chodzić do szkoły i zacząć decydować o swoim życiu. Główna bohaterka, nastoletnia Julka, pozwala, by inni decydowali o jej życiu. Tak jest według niej bezpieczniej i łatwiej. Julka nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, co robi i jak się zachowuje.

Autorka porusza  motyw pierwszej miłości oraz konfliktów w rodzinie – przede wszystkim na linii matka – córka, praktycznie bez możliwości rozwiązania – oraz coraz częstsze spory rodziców, także bez nadziei na porozumienie. Do tego dochodzi jeszcze widmo nieuczciwych, nielojalnych i samolubnych pseudoprzyjaciół – i rzeczywiście wyć się chce. Julia widzi, te wszystkie problemy, ale nie potrafi ich rozwiązać, pozostaje bierna i wystraszona. Każdy, kto czyta tę książkę, może odnaleźć w głównej bohaterce trochę samego siebie.
Perypetie Julii sprawiają, że rzeczywiście „wyć się chce”- powiedziała Ania. Jest to książka bardzo na czasie, ukazująca problemy młodych ludzi – dodała Weronika.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle  uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.

Wszystkich zainteresowanych Klubem prosimy o kontakt z Filią nr 1 MBP w Jaśle  -  nr tel. 13 448 58 57 lub e-mail: filia1@mbp.jaslo.pl