Facebook ikonka prawy margines

Kluby:Tekst jak modlitwa

czwartek, 11 października 2012
Kluby:Tekst jak modlitwa


11 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się czytanie „Pana Tadeusza”. Klub „Michalina” odpowiedział na wezwanie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który ogłosił narodowe czytanie epopei.


Każdy z uczestników miał przeczytać dowolny, ulubiony  fragment. Okazało się, że każdemu podoba się co innego i  powtórzył się tylko tekst „Gospodarstwo”. „Pan Tadeusz” dla zebranych okazał się lekturą wyjątkową.  Dla mnie jest jak modlitwa – powiedziała B. Samborska. A mnie urzeka  rozmaitość wydarzeń – dodała M. Homlak. Wszystkie panie pięknie recytowały,  wywołując niezwykłe nastroje, grając na  emocjach słuchaczy, jak Jankiel na cymbałach. Podniosły nastrój wywołała J. Trznadel recytując „Inwokację”, a żartobliwy T. Macek, deklamując „Sędziego nauki o grzeczności”. Wielkie brawa  otrzymała A. Antonik, której pasją jest rękodzieło, jednak artystka umie sporo fragmentów na pamięć. Co stanowiło o wyborze? - Wybrałam „Zamek” na chybił trafił – powiedziała z właściwą sobie szczerością B. Rodak. „Koncert Wojskiego” dla M. Tomasik to popisowy tekst jeszcze z lat szkolnych, za który otrzymywała najwyższe noty.


Na zakończenie wszystkie Panie zostały zaproszone do Domu Ludowego w Warzycach, gdzie odbędzie się promocja ich tomiku „Zatrzymać czas”.