Konkurs rozstrzygnięty - zapraszamy na wystawę

wtorek, 15 lipca 2008
Konkurs rozstrzygnięty - zapraszamy na wystawę

Portrety stuletniej Ani

Pięknie wykonane różnymi technikami prace dzieci i młodzieży niezwykle mile zaskoczyły organizatorów konkursu „Ania Shirley”. Były wśród nich rysunki wykonane ołówkiem, kredkami, suchymi pastelami i flamastrami; obrazki namalowane farbami plakatowymi i akwarelami oraz kolaże łączące wszystkie wymienione techniki z dodatkiem wydzieranki i doklejanych gotowych elementów – np. kwiatów wykonanych z bibuły.

Po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle umożliwiła uczniom szkół podstawowych i gimnazjów Jasła i powiatu jasielskiego zaprezentowanie swojego talentu plastycznego. Konkurs zorganizowany został w ramach projektu „Całe Jasło czyta dzieciom”(realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Promocja Czytelnicza ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego), w celu uczenie setnej rocznicy wydania książki „Ania z Zielonego Wzgórza.

Jury konkursu przy ocenie prac wzięło pod uwagę: zgodność pracy z tematem konkursu, estetykę wykonania, oryginalność, kolorystykę, kompozycję, wykorzystanie środków i technik plastycznych, ogólne wrażenie estetyczne i nagrodziło:

W grupie uczniów klas 0 – 3 szkoły podstawowej:

Wyróżnienie:

Karol Żyra – 6 latek Przedszkole nr 11 w Jaśle

W grupie uczniów klas 4 – 6 szkoły podstawowej:

I miejsce – Karolina Zajdel SP nr 2  w Jaśle

II miejsce – Karolina Waśko – kl. 6 ZSM nr 4 w  Jaśle

III miejsce – ex aequo

- Weronika Wolak – kl. 6 SP w Dębowcu

- Daria Jabłońska – kl. 6 SP nr 4 Jasło

Wyróżnienie:

Adrianna Polak  – kl. 6 SP nr 2 w Jaśle

Liliana Dyląg – kl. 4 ZSM nr 4 w Jaśle

Gabriela Jarosz – kl. 4 SP nr 2 w Jaśle

Sonia Zwoleńska – kl. 5 SP nr 4 w Jaśle

Anna Adamik – kl. 6 SP nr 4 w Jaśle

Joanna Zubel – kl. 6 SP nr 2 w Jaśle

Magdalena Tomkiewicz – kl. 4 ZSM nr 4 w Jaśle

Angelika Jarecka – kl. 5 SP nr 2 w Jaśle

W grupie uczniów gimnazjum:

I miejsce – Jagoda Kozon – kl. 1 PG w Cieklinie

II miejsce – nie przyznano

III miejsce – nie przyznano

Nierównomierny przydział nagród w poszczególnych grupach wiekowych wynikał ze zróżnicowanej ilości i jakości prac, które wpłynęły na konkurs – wyjaśniła członkini jury konkursu Magdalena Chart. Najwięcej prac dostarczyli uczniowie klas IV – VI i dlatego też w tej grupie komisja przyznała najwięcej nagród.

Rozstrzygnięcie konkursu, odbyło się piątego czerwca 2008 roku. Podczas uroczystości wystąpił teatrzyk „Jeżowy Kolec” ze SP nr 5 przy SOSW w Jaśle, który zaprezentował przedstawienie pt.: „Zamieszanie w krainie bajek”.

Z nagrodzonymi i najciekawszymi pracami można zapoznać się odwiedzając Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle (ul. Kołłątaja 1). Wystawa „Ania Shirley” będzie czynna do  15 lipca  2008 roku, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00, a w soboty w godzinach od 10.00 do 15.00.