Akcje: Krasnoludki , elfy i wróżki zagościły w Filii nr 1

czwartek, 27 sierpnia 2015
Akcje: Krasnoludki , elfy i wróżki  zagościły  w Filii nr 1

Dzieci zaprzyjaźniły się z krasnalem Hałabałą i stworzyły jego portret. Wybrały najpopularniejsze skrzacie imiona jak: Błystek, Gapcio, Gburek, Pracuś, Wesołek i Śpioszek. Udały się w podróż po chochlikowej krainie, poszukując domków małych przyjaciół. Zaprojektowały dla nich czerwone czapeczki i wygląd skrzacich chatek. Uczestnicy bajkowych zajęć dotarli także do krainy kwiatowych elfów, gdzie poznali Poziomeczkę, Powojankę  i Stokroteczkę. Finałowy konkurs na najlepsze  krasnoludkowe przebranie został zdominowany przez krasnala Wiktora i trzy tęczowe wrózki: Zuzię, Kamilkę i Wiktorię.
To były super zajęcia – wykonałem domek dla mojego krasnala – powiedział Krystian.
Podczas wakacyjnych spotkań pomagały  wolontariuszki Kasia i Ania  czytając m.in. Bajki o krasnoludkach E. Wygonik, Z przygód Krasnala Hałabały – L. Krzemienieckiej, Dom pełen skrzatów M. Niemyskiego, czy Krasnoludki M. Kapelusz.
Spotkaniom w bibliotece towarzyszył dobry humor, uśmiech i serdeczność. Na spotkaniu kończącym  cykl zajęć wakacyjnych, dzieci otrzymały słodycze , było sporo wesołej zabawy na zewnątrz biblioteki.

Spotkanie odbyło się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”  prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.