Facebook ikonka prawy margines

Letnie warsztaty internetowe w Bibliotece!

,
Letnie warsztaty internetowe w Bibliotece!

Jak napisać tekst i wysłać go w formie emaila? Gdzie w Internecie znaleźć potrzebne informacje? Jak sprawdzić pogodę, rozkład komunikacji miejskiej czy prześledzić ciekawe wydarzenie z regionu? Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza seniorów i osoby dorosłe na bezpłatne letnie warsztaty internetowe!

Warsztaty internetowe przeznaczone są dla osób, które chcą opanować umiejętność obsługi komputera i poznać tajniki Internetu. Program warsztatów obejmuje:
- naukę samodzielnej pracy z komputerem np. posługiwania się myszą i klawiaturą, system operacyjny Windows, pisanie i formatowanie tekstów, zgrywanie i edytowanie zdjęć
- podstawy obsługi Internetu np. wyszukiwanie informacji, zakładanie i obsługę poczty elektronicznej, przesyłanie dokumentów wraz z załącznikami, korzystanie z komunikatorów i serwisów internetowych, oglądanie filmów, słuchanie muzyki czy korzystanie z darmowych programów

Spotkania odbywają się w niewielkiej grupie, a każdy z uczestników pracuje w swoim tempie, na samodzielnym stanowisku komputerowym. Dla zainteresowanych jest również możliwość nauki z wykorzystaniem własnego komputera przenośnego.

Letnie warsztaty internetowe to cztery spotkania: 1, 3, 8 i 10 lipca o godz. 8.00 w Centrum Informacji Lokalnej MBP Jasło, ul. Kołłątaja 1, pok. 106.

Zapisy na warsztaty przyjmujemy do 27 czerwca b.r. pod nr. tel.: 013 446 26 02 wew. 36.