MBP w Jaśle na Podkarpackich Spotkaniach Edukacyjnych JASŁO 2011

środa, 12 stycznia 2011
MBP w Jaśle na Podkarpackich Spotkaniach Edukacyjnych JASŁO 2011

W dniu 12 stycznia 2011 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. ppłk. J. Modrzejewskiego w Jaśle odbyły się Podkarpackie Spotkania Edukacyjne JASŁO 2011. Impreza objęta była Honorowym Patronatem przez Starostę Jasielskiego.

Swoje stoisko na Targach miała również Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, która prezentowała bogata ofertę edukacji czytelniczej adresowanej do uczniów szkół ponadgimnazjalnych m.in. lekcji bibliotecznych, zajęć animacyjno-czytelniczych, spotkań autorskich, promocji wartościowej literatury. Biblioteka przygotowała również Kiermasz Taniej Książki „Książka za złotówkę”, który cieszył się dużym zainteresowaniem odwiedzających Targi

Targi adresowane były do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy mogli bezpośrednio zapoznać się z ofertą edukacyjną wyższych uczelni m.in. Politechniki Krakowskiej,Uniwersytetu M. Curie-Skłodowskiej z Lublina, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z Rzeszowa, Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. Bł. Ks. W. Findysza z Jasła, Medycznej Szkoły Policealnej im. prof. R. Weigla z Jasła. Uczniowie mogli rozmawiać z pracownikami i studentami poszczególnych uczelni.Pytano o wszystko: zasady rekrutacji, warunki studiowania, zakwaterowanie - domy studenckie, wymiana studencka z uczelniami zagranicznymi. Mogli przekonacie się o słuszności podjętej już decyzji o wyborze uczelni, bądź też poszukacie innej.

Ekspozycje wystawiennicze dla zwiedzających były czynne w godzinach od 9-tej do 13-tej, wstęp był bezpłatny.