Facebook ikonka prawy margines

Projekty: Magia słów i dźwięków – koncert Ani Brody

sobota, 31 lipca 2021
Projekty: Magia słów i dźwięków – koncert Ani Brody

31 lipca 2021 Miejska Biblioteka Publiczne w Jaśle wraz z Anią Brodą zaprosiła jaślan do udziału w wyjątkowym koncercie opartym na zbiorze tradycyjnych baśni z całego świata – „Bajarka opowiada”.

W sobotnie popołudnie artystka zabrała uczestników w świat niezwykłych brzmień i barwnych literackich opowieści. Słowa pieśni, zainspirowanych utworami pochodzącymi z różnych tradycji i nierzadko odległych zakątków świata, wybrzmiewały w dźwiękowej oprawie głosu oraz instrumentów takich jak: cymbały, kantele, dzwonki pentatoniczne, piano i lira korbowa. Koncert „Muzykopowiastki” dedykowany słuchaczom w różnym wieku był okazją do poznania historii zaczerpniętych z greckiej, szkockiej, tadżyckiej i polskiej twórczości ludowej. Wysłuchaliśmy m.in. baśni o Córce Słońca i Synu Ogrodnika, Królewnie Foce oraz Kwiecie Paproci.

Koncert odbył się w ramach projektu „Biblioteka – (ot)WARTA PRZESTRZEŃ”.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP3 Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło, Internetowa Telewizja Południe oraz portale: twojejaslo.pl, mojejaslo.pl, jaslo365.pl, wirtualnejaslo.pl, jaslonet.pl.

Współorganizatorzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Muzeum Regionalne w Jaśle oraz Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Przyjaciół "MAMY NADZIEJĘ".

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.