Malinowa intryga – Jasielskie Narodowe Czytanie online

sobota, 05 września 2020
Malinowa intryga – Jasielskie Narodowe Czytanie online

Co roku, na początku września Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza mieszkańców Jasła i regionu do włączania się w ogólnopolską akcję „Narodowe Czytanie”, która odbywa się  pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. Podczas przypadającej w tym roku, dziewiątej już edycji akcji, począwszy od 5 września przez cały miesiąc będziemy zachęcać do lektury „Balladyny” Juliusza Słowackiego.

Wszystkich czytelników i wielbicieli klasyki literatury polskiej zapraszamy do udziału w aktywnościach, które będą się pojawiać do końca września na fanpage’u MBP w Jaśle na Facebooku. Fragmenty „Balladyny” czytać online będą m.in. przedstawiciele władz miejskich oraz zaprzyjaźnionych z Biblioteką instytucji. Dla chętnych osób przygotowaliśmy również literacki challenge oraz zagadki i quizy z nagrodami, odnoszące się do lektury tegorocznej odsłony Narodowego Czytania.

Bądźcie z Nami!!! Do zobaczenia na fanpage’u Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle na Facebooku.