O Autorce „Roty” w jasielskiej Bibliotece

czwartek, 16 lutego 2023
O Autorce „Roty” w jasielskiej Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wykład „Maria Konopnicka – życie, dzieło i duch" Pawła Bukowskiego, dyrektora Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu.

2022 był ustanowiony przez Sejm RP Rokiem Marii Konopnickiej, a 23 maja przypadła 180. rocznica jej urodzin.

Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z życiem i twórczością jednej z najwybitniejszych pisarek w historii literatury polskiej. Paweł Bukowski przedstawi Marię Konopnicką nie tylko przez pryzmat jej bogatej twórczości, ale także działalności społecznej i patriotycznej.

Zapraszamy także do obejrzenia wystawy poświęconej M. Konopnickiej, dostępnej  w godzinach otwarcia Biblioteki.

Spotkanie w ramach cyklu „Rozmowy o regionie” odbędzie się 16 lutego, godz. 17:00, ul. Kołłątaja 1, I piętro.