Pierwszy tydzień Zimowiska w MBP

piątek, 03 lutego 2012
Pierwszy tydzień Zimowiska w MBP

Zima fantazją malowana –  półmetek Zimowiska na skraju wyobraźni w jasielskiej MBP

Jak poruszyć wyobraźnię i dobrze się bawić? Wystarczy dołączyć do wspólnej zabawy z Miejską Biblioteką Publiczną w Jaśle.

O tym, że kiedy biało i mroźno w mieście jest fantazyjnie i kolorowo przekonali się już uczestnicy pierwszego tygodnia feryjnych zajęć w ramach bibliotecznego Zimowiska na skraju wyobraźni. Podczas wspólnych spotkań najmłodsi mają okazję, by zaprzyjaźnić się z fantazją i przenieść się do zakątka dobrej zabawy. Towarzyszą temu ciekawe propozycje zajęć, a podczas nich dużo uśmiechu i mnóstwo radości.

W Oddziale dla Dzieci nawet  w zimie przyfrunęły ptaki w kolorach tęczy, powstało niejedno Trójkątne Królestwo z zacnym trójkątnym królem, był czas by wspiąć się na Magiczne drzewo zabaw animacyjnych, stać się przez chwilę ufoludkiem w fantazyjnym kapeluszu i razem z Kubą-Bubą rozwiązywać zagadki, krzyżówki i zimowe rebusy. W Filii nr 1 dzięki odrobinie fantazji udało się wyczarować Rupaki z plasteliny i przenieść do papierowej krainy, nie zabrakło także gier i zabaw słownych. W Filii nr 2 przyleciały fantazyjnie skonstruowane papierowe samoloty, powstało Kształtne Królestwo i faliste wyklejanki inspirowane wyobraźnią. Filia nr 3 zachęciła najmłodszych, by przenieść na papier Trójkątną Karolinę, stworzyć Feryjną wizytówkę w postaci gniotki-śmieszki i zabawić się w lalkarza, wykonując   i wprowadzając w ruch własnoręcznie zrobione kukiełki z kolorowych nici. Każdemu feryjnemu spotkaniu towarzyszyło głośne czytanie wierszy Danuty Wawiłow.

Szczegółowe informacje na temat zajęć w Oddziale dla Dzieci i w filiach bibliotecznych można znaleźć w załączniku: PROGRAM do pobrania w pdf.