Podróże dalekie i bliskie z Elizą Piotrowską

poniedziałek, 06 czerwca 2011
Podróże dalekie i bliskie z Elizą Piotrowską

Podróże bliskie i dalekie z Elizą Piotrowską w jasielskiej MBP

O tym, jakie zwyczaje panują Rzymie, czy warto oddać się ortograficznym harcom  z Hardym Schabem i Żniwnym Żubrem oraz jak ciocia Jadzia zamienia świat małej dziewczynki w niecodzienną przygodę, mieli okazję przekonać się odwiedzający MBP uczniowie Szkoły Podstawowej  nr 1, 2 i 4.

Eliza Piotrowska, autorka i ilustratorka książek dla dzieci, tłumaczka języka włoskiego i krytyk sztuki, gościła w jasielskiej bibliotece i opowiadała najmłodszym o swoich książkach. Podczas spotkania młodzi czytelnicy dowiedzieli się, czym różnią się polskie i włoskie zwyczaje, mieli okazję sprawdzić swe umiejętności ortograficzne w dyktandzie na wesoło i wraz z Frankiem, Helą, Bobasem i Koniem trojańskim uczestniczyć w niecodziennej i zagadkowej przygodzie po pewnej historycznej krainie.

Miłym upominkiem, kończącym m.in. biblioteczną podróż po Rzymie i ortograficzne harce wraz z autorką, było rozdanie najmłodszym pamiątkowych książek, które otrzymał każdy uczestnik spotkania. Upominki książkowe wręczyła Barbara Chochołek, zastępca dyrektora Zakładu Gazowniczego w Jaśle. Nie zabrakło także autografów pisarki i wspólnych rozmów  z dziećmi, które przyniosły wszystkim wiele radości.

Widać, że jesteście prawdziwymi czytelnikami. Można z wami porozmawiać i was posłuchać – powiedziała kończąc spotkanie i dziękując najmłodszym Eliza Piotrowska.

Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską odbyło się w ramach X Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Zrealizowane zostało dzięki projektowi Literacki Park, dofinansowanemu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronem medialnym projektu są: Radio Via, Telewizja Obiektyw i portal www.terazjaslo.pl.

Sponsorami obchodów X Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w jasielskiej MBP są: PGNiG SA Karpacki Oddział Obrotu Gazem w Tarnowie – Gazownia Jasielska, Karpacka Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. w Tarnowie Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle, Piekarnia Jana Wątroby.