Projekty: Dobre relacje – spotkanie z Beatą Ostrowicką

piątek, 27 października 2023
Projekty: Dobre relacje – spotkanie z Beatą Ostrowicką

27 października 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach projektu Okamgnienie – wrażliwi na czytanie! odbyły się 2 spotkania z autorką książek dla dzieci i młodzieży – Beatą Ostrowicką.

Pisarka opowiadała o swojej twórczości oraz dzieliła się ciekawymi historiami z procesu tworzenia. Według niej najważniejszą rzeczą, która decyduje o tym czy książka będzie podobała się czytelnikom czy nie – jest pomysł. Podczas spotkań autorka tłumaczyła jak ważny jest plan i dobór głównych postaci, wyjaśniła na czym polega współpraca z wydawnictwem, jak przebiega korekta tekstów i dobór ilustracji. Opowiadała o początkach swojego pisarstwa, a także o swoich pomysłach na kolejne książki. Tym którzy już tworzą swoje „dzieła”, dała kilka praktycznych wskazówek, a innych zachęcała do zapoznania się z jej twórczością, w której porusza m.in.: problem tolerancji i umiejętności odnalezienia się w grupie, radzenia sobie w trudnych chwilach oraz znaczenie prawdziwej przyjaźni.

W spotkaniach udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i 4 w Jaśle oraz wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle, którzy aktywnie uczestniczyli w dyskusji poświęconej literaturze oraz zabawach i zagadkach literackich zaproponowanych przez Beatę Ostrowicką.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

GALERIA
Projekty: Dobre relacje – spotkanie z Beatą Ostrowicką - Zdjęcie nr 1Projekty: Dobre relacje – spotkanie z Beatą Ostrowicką - Zdjęcie nr 2
Projekty: Dobre relacje – spotkanie z Beatą Ostrowicką - Zdjęcie nr 3Projekty: Dobre relacje – spotkanie z Beatą Ostrowicką - Zdjęcie nr 4
Projekty: Dobre relacje – spotkanie z Beatą Ostrowicką - Zdjęcie nr 5Projekty: Dobre relacje – spotkanie z Beatą Ostrowicką - Zdjęcie nr 6