Projekty: Język kulturalnie smakuje słowa – akcja plakatowa Loesje

wtorek, 13 września 2016
Projekty: Język kulturalnie smakuje słowa – akcja plakatowa Loesje

13 września br. bibliotekarze wspólnie z wolontariuszami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w ramach projektu Polski – Pomysłowy przeprowadzili miejską akcję plakatową Loesje. Dzięki niej przestrzeń miasta rozpromieniła się kreatywnymi hasłami językowymi m.in. Dobra rozmowa nie pozostaje głucha, Język kulturalnie smakuje słowa czy Dobry nastrój łasy na dobre przymiotniki.

Plakaty z hasłami oraz kodami QR odsyłającymi do informacji o projekcie zadomowiły się w jasielskich szkołach, urzędach, instytucjach kultury oraz lokalnych sklepach i pokazują mieszkańcom Jasła jak można dobrze bawić się słowem. Plakatowaniu towarzyszyło także rozdawanie pocztówek z hasłami i informacjami o realizowanym projekcie. Przedsięwzięcie cieszyło się zainteresowaniem i wsparciem za które dziękujemy.

Akcja plakatowa to kolejny etap działań w ramach realizowanego przez Bibliotekę projektu Polski – Pomysłowy. Hasła, które znalazły się na plakatach i pocztówkach powstały w kwietniu tego roku podczas warsztatów kreatywnego pisania Loesje. Dzięki nim dzieci, młodzież oraz dorośli przekonali się o tym, że z zupełnie przypadkowych słów można stworzyć chwytliwe i przykuwające uwagę slogany, które być może staną się inspiracją do własnych prób twórczych.

Projekt Polski-Pomysłowy dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych 2016.

Projekt pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Jasła Ryszarda Pabiana.

Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, Zarząd Osiedla Jasło Mickiewicza. Patronat medialny: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, Telewizja Jasło, Tygodnik Nowe Podkarpacie, Tygodnik Fakty Jasielskie, Gazeta Codzienna Nowiny i portal Nowiny24.p, oraz portale internetowe: terazjaslo.pl, twojejaslo.pl, wirtualnejaslo.pl, jaslo4u.pl, jaslonet.pl.