Projekty: Judyta Hałucha laureatką Turnieju Jednego Wiersza

poniedziałek, 30 września 2013
Projekty: Judyta Hałucha laureatką Turnieju Jednego Wiersza

30 września 2013 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbył się Turniej Jednego Wiersza. Celem konkursu była promocja literatury i czytelnictwa przy użyciu nowatorskiej formy - turnieju poetyckiego. Podstawowym celem Turnieju była prezentacja twórczości poetyckiej oraz wyłonienie spośród laureatów młodych talentów literackich z naszego regionu.

Zadanie konkursowe polegało na osobistym zaprezentowaniu przez uczestnika Turnieju  1 wiersza własnego autorstwa, napisanego w języku polskim, nie nagradzanego na innych konkursach oraz nie drukowanego w czasopismach literackich ani  w publikacjach książkowych. Tematyka utworów była dowolna. Utwory zgłaszane do turnieju  nie powinny były przekraczać 50 wersów.
Jury w składzie: Barbara Sokołowska – nauczyciel języka polskiego z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle; Albert Kociuba – poeta, założyciel  Klubu Inicjatyw Artystycznych „Wschód”; Krystyna Ziemba – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle oceniając utwory brało pod uwagę artystyczną wartość tekstu oraz sposób jego prezentacji.

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I nagroda   Judyta Hałucha
II nagroda  Monika  Szydłowska
   Olga Wardega
III nagroda   nie przyznano

Wyróżnienia:  Katarzyna Krzyżak
Grzegorz Kurek
   Izabela Wypasek

Wyróżnienie poza konkursem: Szymon Białoń

Wiersza „11 milimetrów” Judyty Hałuchy, laureatki I miejsca  można wysłuchać na kanale YouTube biblioteki: www.youtube.pl oraz blogu projektu  http://wariacjeliterackie.blogspot.com/

Turniej realizowany był w ramach projektu „Wariacje literackie”, który dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny nad projektem sprawują: Radio Via, Telewizja Obiektyw, TV Jasło oraz portale: www.jaslo4u.pl; www.jaslonet.pl; www.jaslo.info.pl; www.terazJaslo.pl;  www.twojejaslo.pl; www.wirtualnejaslo.pl; www.itvpodkarpacie.pl.

Patronat medialny:
Dofinansowanie: