Projekty: Komiksowe podróże po literaturze

wtorek, 16 kwietnia 2013
Projekty: Komiksowe podróże po literaturze

W dniu 16 kwietnia 2013 r. o godz. 9.00 w Centrum Informacji Lokalnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbędą się warsztaty „Komiksowe podróże po literaturze”, adresowane do  gimnazjalistów z jasielskich szkół zainteresowanych rysunkiem i ekspresją obrazów. Warsztaty poprowadzi Wojciech Birek – dr komiksologii, krytyk, publicysta  i recenzent sztuki komiksowej.

Wojciech Birek jest autorem wielu historii obrazkowych m.in. Naznaczony mrokiem, Miasto trędowatych, Na dworze króla Ćwieczka oraz tłumaczem z języka francuskiego takich serii jak Thorgal, Yans, Kasta Metabaronów, Incal. Jako  animator Rzeszowskiej Akademii Komiksu prowadzi spotkania oraz organizuje okolicznościowe wystawy komiksowe. Będąc jednym z polskich autorytetów w dziedzinie historii obrazowych jest także jurorem w festiwalach i konkursach. Od wielu lat zasiada w jury konkursu na komiks, odbywającego się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

Warsztaty realizowane są  w ramach projektu „Wariacje literackie”, który dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny nad projektem sprawują: Radio Via, Telewizja Obiektyw, TV Jasło oraz portale: www.jaslo4u.pl; www.jaslonet.pl; www.mojemiasto.info.pl; www.itvpodkarpacie.pl; www.terazJaslo.pl;  www.twojejaslo.pl; www.wirtualnejaslo.pl .

Patronat medialny:
Dofinansowanie: