Projekty: Nasza paczka i podchody – gra miejska

czwartek, 27 września 2018
Projekty: Nasza paczka i podchody – gra miejska

19 i 27 września 2018 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zorganizowała w Parku Miejskim grę miejską – "Nasza paczka i podchody".

Gra odbyła się w ramach projektu "Rośniemy w Niepodległość!" i miała za zadanie przypomnieć młodzieży o historii odzyskiwania niepodległości przez Polskę, także w środowisku lokalnym oraz o zabawach i grach, w które grali nasi dziadkowie i pradziadkowie. Uczniowie klas VI i VII ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle z zapałem i zaangażowaniem przeszukiwali jasielski Park Miejski w poszukiwaniu kodów QR, w których ukryty został tajemniczy cytat. Oprócz poszukiwań kodów uczestnicy musieli odgadywać kalambury, zmierzyć się z trudnymi zagadkami historycznymi, odnaleźć ukryte informacje czy błyskawicznie ułożyć puzzle. Zadania sprawnościowe okazały się najtrudniejsze: przecież trafienie obręczą na wbity w ziemię patyk wcale nie jest łatwą sztuką. W projekcie brali również udział seniorzy, którzy świetnie sprawdzili się w roli ekspertów przy poszczególnych stanowiskach gry a także kompanów w poznawaniu historii. Na każdego uczestnika gry czekały pamiątkowe upominki oraz dyplomy.

Partnerami projektu są: Urząd Miasta w Jaśle, Jasielski Dom Kultury, Muzeum Regionalne w Jaśle oraz Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Przyjaciół „Mamy nadzieję”.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Fakty Jasielskie, Obiektyw Jasielski, Gazeta Codzienna Nowiny, Tygodnik regionalny Nowe Podkarpacie oraz portale internetowe: terazjaslo.pl, twojejaslo.pl, wirtualnejaslo.pl, jaslonet.pl.

Projekt „Rośniemy w Niepodległość!” dofinansowany przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego w Konkursie grantowym „ Na 100 Niepodległa”.