Projekty: Nieprzeciętne historie – spotkanie z Iwoną Kienzler

wtorek, 25 września 2018
Projekty: Nieprzeciętne historie  – spotkanie z Iwoną Kienzler

25 września 2018 r. w Klubie Seniora przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej  odbyło się spotkanie autorskie z Iwoną Kienzler, autorką ponad osiemdziesięciu publikacji non-fiction z zakresu historii oraz reportaży z podróżny. Organizatorem spotkania była Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle.

Spotkanie było okazją do tego aby prześledzić dziej Polski a także przyjrzeć się charakterologicznym cechom władców oraz otaczających ich osób. Nie zabrakło dyskusji na temat roli kobiet w życiu  rządzących a także oceny zachowań i analizy strategii rodów możnowładczych. Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z publikacjami autorki oraz poznać liczne wątki opisywane w jej książkach, które wzbudziły zainteresowanie a  niejednokrotnie zaskoczenie.

Autorka wskazując na specyfikę zachowań osób „będących na świeczniku” wspomniała o uwarunkowaniach genetycznych dominujących nierzadko ich schematy działań.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu Biblio-aktywni! dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Fakty Jasielskie, Obiektyw Jasielski, Gazeta Codzienna Nowiny, Tygodnik regionalny Nowe Podkarpacie oraz portale internetowe: terazjaslo.pl, twojejaslo.pl, wirtualnejaslo.pl, jaslonet.pl.

Współorganizatorzy projektu: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Klub Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej “Michalina”, Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Przyjaciół „MAMY NADZIEJĘ”, Klub Seniora przy Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.