Facebook ikonka prawy margines

Projekty: O pożyczaniu wyrazów

piątek, 18 - niedziela, 20 października 2013
Projekty: O pożyczaniu wyrazów

Wszyscy czasem pożyczamy coś od kogoś. Ale czy można pożyczać słowa? Jasne, że tak – w języku polskim aż roi się od zapożyczeń. Dlatego w ramch projektu "POLSKI! PO-WIEDZ TO!" proponujemy Państwu weekendową zabawę z zapożyczeniami na naszym facebookowym profilu.

Przez trzy najbliższe dni będziemy pytać Państwa o zapożyczenia z różnych języków. Odpowiedzi prosimy pisać w komentarzach, wśród osób biorących udział w zabawie rozlosujemy projektowe upominki.

Kliknij aby przejść do Facebooka

Jednocześnie miło nam poinformować, że laureatkami pierwszego projektowego quizu zostały: Aleksandra Brzuzy, Beata Hendzel, Joanna Machowska.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

Partnerami w realizacji projektu są: I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Jaśle, Klub Seniora przy JSM w Jaśle, Klub Poetów i Twórców Ludowych „Michalina”, Klub Powiększania Wyobraźni, Klub Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle.

Patronat medialny nad projektem sprawują: Polskie Radio Rzeszów, Via Katolickie Radio Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło, oraz portale: TerazJaslo.pl, Jaslo4u.pl, Jaslonet.pl, MiastoJaslo.pl, TwojeJaslo.pl. WirtualneJaslo.pl, ITV Południe, ITV Podkarpacie.

Patronat medialny:
Partnerzy:
Dofinansowanie: